ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO       31 maja 2020

Fot. Waiting For The Word / flickr.com
  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego Kościół modli się , aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.
  2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspólnie módlmy się dla dzieci o duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

W gablotce znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest  telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny od 19.00-20.00 .

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie, z jednym Rodzicem dziecka przygotowującego się do uroczystej Komunii św. w tym roku . Prosimy o obecność na spotkaniu .
  2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Goręczynie, codziennie

o godz. 17.30 wraz różańcem będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe.

1. W czwartek będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  2. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu :
Czwartek – w Ostrzycach od godz. 16.30
Piątek  – w Goręczynie od godz. 15.00 i od godz. 17.30

Wszystkich ( zgłoszonych) Chorych odwiedzimy z Komunią św. w pierwszy piątek, przed obiadem. Adoracja ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej będzie w sobotę o godz. 17.00.

1. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach informuje, że organizuje dzień otwarty w czwartek, 4 czerwca w godzinach od 8.00 do 17.30. Spotkania rodziców i uczniów z dyrekcją odbywać się będą w formie indywidualnej po wcześniejszym umówieniu się i uzgodnieniu godziny spotkania. Informacje o szkole można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej (www.katolik.kartuzy.pl) oraz profilu Facebook.Tel. kontaktowy 501 989 523 lub 506 299 471
  2. We wtorek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Zofii Radomskiej z Goręczyna , lat 84.

Różaniec w kościele o godz. 15.00 a w poniedziałek w domu przedpogrzebowym po wieczornej Mszy św. ( W kościele będzie zebranie Rodziców ) .

Zapowiedzi przedślubne :

Artur Hirsz – Parafia Goręczyno , Natalia Węsiora ,Parafia Brodnica Górna

Sebastian Krzysztof Magulski – parafia Goręczyno , Kinga Wiesława Richert -parafia Wniebowzięcia N.M.P. w Żukowie .