Liturgiczna Służba Ołtarza
Opiekun: ks. Krzysztof WilkowskiSzczególną grupą wiernych w każdej parafii jest grono ministrantów, lektorów i ceremoniarzy którzy jako pierwsi żywo angażują się w liturgię.
Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Parafii zrzesza grono młodych chłopców, którzy pragną służyć Bogu i ludziom, jako ministranci, lektorzy i ceremoniarze w czasie sprawowania liturgicznych obrzędów.
Tak jak dawniej, tak i obecnie ministranci są bardzo potrzebni do posługiwania w czasie liturgii. Każda wspólnota Kościoła powinna troszczyć się o formację liturgiczna chłopców, aby nauczyć ich, jak uczestniczyć we Mszy świętej, jak nosić krzyż i świece oraz jak należy obchodzić się z kadzidłem. Służba ministrantów w ciągu stuleci przeobrażała się, jednak zawsze zachwycała.
Ministrantem może zostać każdy chłopiec po przyjęciu Pierwszej Komunii św., który chce służyć Panu Jezusowi podczas sprawowania Najświętszej Ofiary.
Domowy Kościół
Opiekun: ks. ProboszczDomowy Kościół to rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie. W skład małej wspólnoty, tzw. „kręgu” wchodzi 4-6 małżeństw, które raz w miesiącu, w dogodnym dla siebie, ustalonym terminie, gromadzą się na wspólnej modlitwie, dzieleniu się Słowem Bożym i życiowym doświadczeniem. Czas pomiędzy spotkaniami wypełniony jest osobistym dążeniem do świętości w modlitwie indywidualnej, małżeńskiej i rodzinnej, a także poprzez podejmowane zobowiązania.
W naszej parafii działają dwa Kręgi.
Odnowa w Duchu Świętym
Opiekun: ks. Krzysztof Wilkowski„Odnowa w Duchu Świętym w Kościele katolickim, zwana także Katolicką Odnową Charyzmatyczną, nie jest jednolitym ruchem o zasięgu światowym. W odróżnieniu od większości ruchów nie ma jednego założyciela, lub grupy założycieli, nie ma też listy członków.Jest to wysoce zróżnicowany zespół jednostek i grup podejmujących różne działania, często od siebie niezależne, na różnym etapie rozwoju i o różnorodnie rozłożonych akcentach. Te osoby i grupy łączy to samo doświadczenie. Stawiają sobie one również te same cele” (fragment preambuły Statutów Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej – ICCRS).
Ruch charyzmatyczny opiera się na założeniu, że chrześcijanie – podobnie jak w Kościele pierwotnym – są obdarowywani charyzmatami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Osoby te tworzą grupy modlitewne, liczące od kilku do kilkuset członków. Łączy ich chrzest w Duchu Świętym – podstawowe doświadczenie wiary, znane pierwszym chrześcijanom.
Grupy modlitewne spotykają się co tydzień na dwu-trzygodzinnych spotkaniach modlitewnych, których głównym elementem jest głośna, żywa modlitwa. Mają one najczęściej strukturę otwartą, lecz pewne elementy spotkania powtarzają się: zaproszenie Ducha Świętego do prowadzenia spotkania, uwielbienie Boga (ten rodzaj modlitwy przeważa), słuchanie Słowa Bożego, nauczanie, osobiste świadectwo życia niektórych uczestników spotkania. Na spotkaniach modlitewnych ujawniają się charyzmaty. Grupy modlitewne prowadzone są najczęściej wspólnie przez duszpasterza i zespół świeckich animatorów z liderem na czele; spotkania odbywają się zwykle przy parafii.
Schola dziecięca
Opiekun: ks. Krzysztof WilkowskiWe wrześniu 2023 działalność rozpoczęła schola dziecięca.Scholę prowadzi Helena Nikel z Adamem Suchoparskim i Moniką Wróblewską. Dzieci śpiewają na Mszach w kościele. O terminach prób na bieżąco informują rodziców dzieci prowadzący scholę.
Róże Różańcowe
Opiekun: ks. ProboszczW 1882 r. Paulina Jaricot zainicjowała we Francji Dzieło Rozkrzewiania Wiary, a kilka lat później Żywy Różaniec. Obydwa miały wspólny cel: wesprzeć dzieło ewangelizacji. Do polski dzieło dotarło w XIX wieku.
Członkowie Żywego Różańca dążą do świętości na wzór Maryi. Odmawiają Różaniec w intencjach zalecanych przez Kościół. Czynią to w oparciu o małe dwudziestoosobowe grupy, w której każda osoba codziennie odmawia jedną tajemnicę Różańca (zmieniając te tajemnicę co miesiąc). Wspólnota również prowadzi modlitwę różańcową dla parafii, w intencji parafii i Kościoła.