NAJŚWIĘTSZEJ   TRÓJCY          7 czerwca  2020r.

1. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. We wtorek o godz. 11.30 w Goręczynie będzie Msza św. kapłanów z okazji 42 rocznicy święceń . Wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. ale nie składamy życzeń itd..

We wtorek , po wieczornej Mszy św. odbędzie zebranie ministrantów .

1. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i prosimy Chrystusa o błogosławieństwo dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

Każdą Mszę Świętą sprawowaną w Goręczynie zakończymy procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła zachowując przepisy panujące w czasie epidemii.

Po południu od godz. 15.00 – do 16.00 będzie w Goręczynie adoracja , na która

też serdecznie zapraszamy . W Ostrzycach będzie adoracja od godz. 8.00 – 8.25 .

1. W sobotę mamy fatimski Dzień w Ostrzycach: o godz. 11.00 – Msza św.

z błogosławieństwem lurdzkim .

Wieczorem: o godz. 19.00-Droga Krzyżowa, Różaniec i Msza św. o godz. 20.00 . Przewodniczy ks. Mikołaj Jędrzejewski  – wikariusz parafii św. Marcina w Sierakowicach .

1. W sobotę , 20 czerwca br. będzie uroczysta Komunia św. w naszej Parafii .

Dzieci przyjdą na przygotowanie do kościoła w poniedziałek o godz. 14.00 .

Zachowujemy przepisy nakazane w czasie epidemii .

1. W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  ( 11 czerwca br. ) będzie kolekta na nasze inwestycje . W niedziele (14 czerwca br.) na WSD w Pelplinie

Zapowiedzi przedślubne :

Michał Machola ,Karolina Trepczyk ,parafia Goręczyno .

Eugeniusz Kwidziński , parafia kolegiacka w Kartuzach , Danuta Grzędzicka – parafia Goręczyno

Sebastian Krzysztof Magulski – parafia Goręczyno , Kinga Wiesława Richert -parafia

1. Wniebowziecia N.M.P. w Żukowie .