JEDENASTA   NIEDZIELA   W   CIĄGU   ROKU       14   czerwca   2020

Powołanie Apostoła Piotra przez Chrystusa – Rafael Santi
  1. Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił nowy lud Boży – Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Msza św. ma być znakiem tego Nowego Przymierza , bo gromadzimy się , by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata. Jako lud święty , który skutecznie głosi nadejście królestwa Bożego uznajmy przed bogiem swoje grzechy i prośmy dla siebie o Jego miłosierdzie na nami.

Dzisiaj w diecezji naszej jest kolekta na cele remontowe w Seminarium Pelplińskim.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała do czwartku włącznie . Codziennie o godz. 17.30 w Goręczynie gromadzimy się na różańcu i litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa , oraz na Mszy św.W czwartek będzie poświęcenie wianków .
  1. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W piątek , po wieczornej Mszy św. ok. 18.30 , rozpoczniemy spowiedź św. dzieci i ich rodzin przed uroczystą Komunią św. Dzieci przyjdą do kościoła na próbę we wtorek o godz. 12.00 .

1. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

5 . W sobotę ( 20 czerwca br. ) o godz. 11.00 w Goręczynie,  38 dzieci będzie uczestniczyć

w pełni we Mszy św. , bardzo serdecznie prosimy o zachowanie przepisów wymaganych

w czasie epidemii .

1. W sobotę o godz. 17.00 w Pelplinie rozpocznie się zawiązanie wspólnoty ,

czas świadectw i możliwość spowiedzi a o godz. 18.30 – Msza św. z modlitwą uwielbienia .

W gablotce naszej jest też informacja odnośnie tegorocznych Pielgrzymek .

Prosimy zapoznać się z powyższym tematem.

1. Prosimy odebrać z zakrystii zamówioną prasę katolicką .

Zapowiedzi przedślubne :

Eugeniusz Kwidziński , parafia kolegiacka w Kartuzach , Danuta Grzędzicka

– parafia Goręczyno

Sebastian Krzysztof Magulski – parafia Goręczyno , Kinga Wiesława Richert

-parafia pw. Wniebowziecia N.M.P. w Żukowie .