WNIEBOWSTĄPIENIE   PAŃSKIE     24 maja  2020 r.

Benvenuto Tisi „Wniebowstąpienie” (fragment)
  1. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych siostrach i braciach w wierze.

1. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  2. W czwartek przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Starajmy się wypełniać jego testament.
  3. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę.

1. Jesteśmy w trakcie gruntownego remontu zabytkowych organów w Goręczynie .

Będą miały one neogotycki wygląd z „ uszakami”, dostosowany do bocznych ołtarzy w kościele , nową obudowę stołu gry , nową wiatrownicę na osiem głosów itd. Wartość remontu jest obliczona na pod trzysta tysięcy złotych . Ostatnio została podpisana umowa Parafii z Powiatem , na dofinansowanie remontu organów na sumę stu tysięcy złotych. Bardzo dziękujemy Powiatowi w osobach p. Starosty i Zarządu za dofinansowanie naszej sprawy . Dziękujemy także za każdą ofiarę .

Konto bankowe Parafii naszej :

B.S. Sztum o/Somonino 90 8309 0000 0080 0758 2000 0010

1. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Benkowskiego , lat 68 , z Goręczyna wyb.

Dobry Jezu a nasz Panie …

Zapowiedzi przedślubne :

Artur Hirsz – Parafia Goręczyno , Natalia Węsiora ,Parafia Brodnica Górna