SZÓSTA    NIEDZIELA   WIELKANOCY   17 maja 2020 r.

1. Dziś, Słowo Boże mówi nam , że wsłuchiwanie się w głos Boga i przyjmowanie sakramentów świętych – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. Radujemy się 100 rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
  3. W poniedziałek i wtorek Mszą św. o godz. 17.00 i podczas Adoracji będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00 .

W środę połączymy te modlitwy z Nowenną do Matki Bożej i zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. W Ostrzycach będzie tak samo, tylko godzinę wcześniej .

Pamiętajmy o powyższych modlitwach o majowych nabożeństwach, także w swoich domach.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  2. Odbierzmy z zakrystii zamówioną prasę katolicką oraz czytajmy tablice ogłoszeniowe przy naszych kościołach .
  3. W sobotę ( 23 maja br. ) ks. Biskup Ryszard Kasyna , w katedrze pelplińskiej , o godz. 11.00 ,udzieli święceń kapłańskich dziewięciu Diakonom. Pośród nich będzie Diakon Paweł Dułak z Parafii Chmielno. Transmisja tej uroczystości będzie na www.radioglos.pl a Msza św. prymicyjna w niedzielę ( 24 maja br. ) na kanale You Tube/Parafia Chmielno.

Wszystkim zatroskanym o powołania oraz wszystkim dobrodziejom Seminarium Pelplińskiego, Ks. Biskup z serca błogosławi .

Zapowiedzi przedślubne :

Paweł Madrak – Parafia Kwidzyn -św. Alberta , Irena Lewandowska ,Parafia Goręczyno