PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 2 maja 2021

1. Kościół jest wspólnotą w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto to uświadomić sobie i świadczyć o tym swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest wzrastaniem w miłości.
  2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej, każdego dnia w tygodniu o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe w Goręczynie, a o godz. 16:30 w Ostrzycach.
  3. 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze św. w kościołach naszych jak w każdą niedzielę.  O 17:00 w Ostrzycach Msza w. za śp. Ks. prałata Edmunda Kosznika, w 8 rocznicę śmierci.
    Tego dnia, również Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID – 19.
  4.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek maja.
    Spowiedź święta Czwartek – Ostrzyce – godz. 16:30
    Piątek – Goręczyno – godz. 15:00 – 16;30 i od 17:45 – 18:30
    W piątek planujemy odwiedzić z Komunią św. wszystkich Chorych w Parafii. Kto jeszcze nie życzy sobie tej wizyty – prosimy wcześniej nas powiadomić.
  5. Spotkania duszpasterskie:
    Czwartek – po wieczornej Mszy św. Odnowa w Duchu Świętym
    Sobota godz. 10:00 – Ministranci.
  6. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa o zgłoszenie się do 18 sierpnia br. (tel. 508 830 077) na rozmowę oraz złożenie w Rektoracie odpowiednich dokumentów.
  7. Od 21 – 23 maja br. w  Seminarium Duchowne w Pelplinie odbędą się bezpłatne Dni Skupienia dla młodzieży męskiej: www. seminariumpelplin.pl
  8. Wydział Teologiczny UMK w Toruniu oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno- teologicznym. Dane kontaktowe tel. 56 6114990
  9. W przyszłą niedzielę (9 maja) kolekta będzie przeznaczona na nasze cele parafialne. Kończymy prace przy organach na chórze w Goręczynie oraz oczekujemy na nowy witraż nad wejściem do kościoła w Ostrzycach.