SZÓSTA NIEDZIELAWIELKANOCY, 9 maja 2021

STOM, Matthias_La Cena de Emaus, c.1633-1639_ 375 (1976.66)

1.Msza święta niedzielna to świetowanie obecności Jezusa Zmartwychwstłego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatgo zachecajmy się nawzajem do autentycznego zycia wiarą na co dzień. Tak zyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Kazdego dnia w tygodniu o godz 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe w Goręczynie, a o godz. 16:30 w osrzycach.

3. W poniedziałek, wtorek, i środę będziemy się odlć po Mszy swiętej o  godz. 17:00, w łączności z różańcem i litnią do matki Bżej o dobre urodzaje.

4. W najblizszy czwartek, 13 maja wspomnienie matki Bozej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku. W Ostrzycach, o godz. 11:00 Suma Odpustowa pod przewodnictwem Ojca Romana z Wieżycy, z krótkim nabożeństwem i błogosławinstwem po Mszy świętej. Wieczorem o godz. 19:00 nabożeństwo drgi krzyżowej, różanic i Msza święta o godz. 20:00.

5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłana Ducha więtego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmty.

6. Bóg zapłać za koletę na nasze cele parafialne. Kończymy prace przy organach i na chórze w Goręczynie oraz oczekujemy na nowy witrż, który będzie zamontowany nad chórem w kościele filialnym w Ostrzycach.