Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 17-18.05.2019r. odbyła się pielgrzymka z naszej parafii na Jasną Górę, w której uczestniczyły 54 osoby. Pielgrzymowali członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, młodzież z KSM-u, ministranci i dzieci z Koła Misyjnego pod opieką ks. Kamila. Głównym celem był udział w Ogólnopolskim czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym. Na miejsce dojechaliśmy po południu, zakwaterowaliśmy się u ss. Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, po czym poszliśmy na Eucharystię do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Po powrocie spotkaliśmy się z bratem Januszem (z instytutu zakonnego  Apostołowie Jezusa Ukrzyżowanego) i siostrą Franciszkanką, którzy dali świadectwo o swoim życiu. Wieczorem uczestniczyliśmy w apelu. W sobotę po śniadaniu dzieci i młodzież pod opiekunką Ks. Kamila  i p. Eli Korzeniewskiej wyruszyli na zwiedzanie Częstochowy i jej zabytków (Skarbiec, Arsenał, Muzea).Pozostałe osoby udały się na plac pod Szczytem Jasnej Góry,  gdzie wspólnie modliło się około 30 tys. członków Odnowy w Duchu Świętym, a także z innych wspólnot.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, a następnie Ks. Płusa wprowadził nas w temat ,,Charis’’- co oznacza „strumień łask”. Modliliśmy się o zjednoczenie wspólnot i ruchów chrześcijańskich. Szczególnym gościem czuwania była Michell Moran z Anglii – członek Papieskiej Rady Ds. Świeckich.

Konferencje były przeplatane  radosnym śpiewem i zabawą , gdyż Duch Święty  wylewał się na nas. Z Częstochowy pojechaliśmy do  Gidl, gdzie w kościele jest figurka Matki Boskiej, która cieszy się sławą Uzdrowicielki  Chorych.

W czasie drogi w autokarze śpiewaliśmy różne pieśni i modliliśmy się w różnych intencjach. Panowała wśród nas radość Boża.

Już czekamy na kolejną pielgrzymkę.

p. Basia