PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu –Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w domach, w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W tym miesiącu w pierwszy piątek nie odwiedzamy Chorych w domach, ale jesteśmy gotowi na indywidualne wezwania.

1. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty indywidualnie jest zawsze pół godziny przed Mszą św. Do świąt wielkanocnych włącznie. Ks. Biskup Diecezjalny utrzymuje w mocy dyspensy dane Diecezjanom wcześniej.

Od środy wiadomo, że we Mszy św. i innych nabożeństwach może uczestniczyć tylko pięć osób, czyli przedstawiciele zamówionej Mszy św.  oprócz posługujących w nabożeństwie .

Odwołane są wszystkie „Drogi Krzyżowe” w terenie .

W gablotkach przy kościele wywieszone są godziny nabożeństw transmitowanych z naszej Diecezji przez media .

1. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.
  2. 5. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  3. W ramach kontaktowania się w czasie epidemii z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania został utworzony adres e-mail , na który prosimy wysyłać życiorysy Waszych patronów . Zachęcamy do czytania ogłoszeń parafialnych , które są przy kościołach , w internecie na stronie parafii oraz na :
  4. Zapowiedzi przedślubne :

1.Arkadiusz i Patrycja Adamczyk , parafia Goręczyno

2.Rafał Pacholczyk , parafia- Kolegiata Kartuzy, Justyna Dejk , parafia Goręczyno