Podziękowanie za kolędę

W tym roku, z powodu trwającej pandemii, spotykaliśmy się w ramach kolędy na Mszy Świętej w kościele, w intencji Parafian danej jednostki kolędowej. Obok Mszy Świętej było poświęcenie wody i modlitwa błogosławieństwa Rodzin, domostw. Można było zabrać ze sobą do domu obrazek z aktem poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz mały obrazek dla dzieci.

My, duszpasterze, tej Parafii składamy wszystkim podziękowanie za udział w takiej Mszy Świętej, a złożone z tej okazji ofiary ks. Biskup Ryszard Kasyna polecił nam przeznaczyć na cele Parafii – księża sprawujący Mszę Świętą zatrzymują z tego tytułu ofiarę za Mszę Świętą. . Bardzo serdecznie Wszystkim dziękujemy za złożone tą drogą ofiary, gdyż one pozwoliły nam w dużej mierze wspomóc remont organów w Goręczynie. Dotąd wydaliśmy na powyższy cel (razem z 180 tys. dofinansowania z zewnątrz) 320 tys. zł. Jeszcze poza nową podłogą, ławkami na chórze pozostanie do zapłaty reszta. Bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie modlitewne i finansowe, w tym długim oraz wyjątkowym czasie dla wszystkich.

Tą drogą wdzięczności dołącza się z podziękowaniem swoim dla wszystkich w Ostrzycach Organista z Ostrzyc. Organista z Goręczyna dziękuje serdecznie 39 Rodzinom z parafii, które dały ofiarę kolędową.