UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA dUCHA ŚWIETEGO, 23 maja 2021

1. Apostołowie obdarzeni daami Ducha świetego wyruszyli z wielką żarliwoscia głosic  światu zmartwychwstałego jezusa, niech w naszym zyciu dary Ducha Świetego przynoszą widoczne owoce. Dziś zauroczyste odspiewanie hymnu „O Stworzycielu duchu  przyjdź” oraz po wypełnienieniu pozosałych warunków mozemy uzyskać odpust zupełny.
  2. W Poniedziłek będziemy obchodzili święto NMP Matki Kościoła. To również dzień modlitwKościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Msze święte w Goręczynie: 10:00, 18:00, w Ostrzycach: 17:00. O 17:00 w Goręczynie spotkanie dzieci do pruszenia kwiatów naprocesji Bożego Ciała.
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki mtkom żyjemy i one stale troszczą się o nas, a razem z ojcami kształtują naszą osobowość.
  4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa  Najwyższego i Wiecznego Kapłana. jedynego posrednika i Ojca. Będziemy się modlić o uświęcenie zaproszonych przezChrystusa do kapłańskiej wspólnoty, przez sakrament świeceń.
  5. W najblizszą sobotę (w dwóch grupach) dzieci klas trzecich uroczyscie przystąpiado Komunii świetej podczas Mszy św. o godz. 10:00 igodz. 12:00. Okazja do spowiedzi (dwa konfesjonały) bedzie w piatek (28 maja) od godz. 15;30 do 17;0 oraz po wieczornej Mszy św. od god. 18:30.
  6. W przyszłą Niedzię mamy odpust parafialny kuuczci Trójcy Prenajświetszej. Msze bedą w oreczynie o godz. 7:30, 9;30, 11:30 (Suma bez procesji) raz 15:00 z dziećmi po uroczystej Komunii św.. W Ostrzycach o 8;30 i 17:00.
  7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp.  Agnieszka Plichta z Goreczyna – Dąbrowy, lat 86. Dobry Jezu…