II Nidziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021

1. Druga niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ta niedziela jest także patronalnym świętem Caritasu i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  2.  Pomiędzy Mszami św. będzie w Goręczynie Adoracja NS. Natomiast o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15:30 Msza św. w intencji Parafian. Na bocznych ołtarzach można składać do skarbonek ofiary na cele charytatywne.
  3.  W środę 14 kwietnia święto Chrztu Polski, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości, a ustanowione zostało przez Sejm RP w 2019 r.
  4.  W przypadku zauważenia sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym – poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu. W naszej parafii jest nią pani Maria Nikel – nr tel.: 609985970.
  5. Ks. Marek Trybowski – dyrektor Kartuskiego Centrum Caritas, dziękuje naszej Parafii, za włączenie się w akcję wielkanocną i hojne wsparcie przez zakup świec.
  6. Serdeczne Bóg zapłać składamy Ofiarodawcom na cele naszej parafii.
  7. Film „Wyrok na niewinnych” można zobaczyć w kinie internetowym: www.RafaelKino.pl. Polecany jest szczególnie rodzicom i  dorastającej młodzieży.